Používáme cookies, abychom mohli obsah stránky přizpůsobit Vašim potřebám.

Rolovací vrata

Garážová rolovací vrata Garážová rolovací vrata

Garážová rolovací vrata mají jedinečně vytvořenou konstrukci a tak je to jediný typ garážových vrat, který je možné zasadit do jakéhokoliv otvoru, bez toho aby došlo ke zkrácení garáže. Pancíř, jak je nazýván komplet lamel, je navíjen na hřídel a vše je schováno před nepřízní počasí v hliníkovém boxu. Nejčastěji lze rolovací vrata vidět namontovaná zepředu na fasádě a je to tím, že v tomto případě nedojde k zúžení vjezdu do garáže a garáž se nám naopak ještě prodlouží. Tento typ vrat je vhodný i pro větší garáže, kdy je možné zakrýt vraty plochu otvoru o 16m2.

Vzhledem ke tvaru lamel, je možné mít pouze jeden tvar prolisu. Tento nedostatek lze však kompenzovat bohatým výběrem barev již v základní verzi. Stejně jako u ostatních typů vrat je i u rolovacích možné mít na výběr dekory dřeva, v nejčastějším případě dekor zlatého dubu. V poslední době roste obliba lakování do imitace dřeva i horní box a vodící lišty.

I rolovací vrata lze osadit okénky, které jsou vsazeny přímo do lamely a to buď vsazením jednotlivých okének, nebo plně prosklenou lamelou, která má okénka pravidelně usazena po pěti centimetrech. Dále je možné do vrat zasadit větrací mřížku pro zlepšení klimatu v garáži, které nám hlavně v zimních měsících pomůže k lepšímu odvětrávání a tím rychlejšímu zaschnutí podlahy.