Používáme cookies, abychom mohli obsah stránky přizpůsobit Vašim potřebám.

Výklopná vrata

Garážová výklopná vrataGarážová výklopná vrata

Garážová výklopná vrata jsou nejekonomičtějším řešením pro vaši garáž. Je to vlastně obdoba klasických výklopných vrat, které často vídáme u řadových garáží. Na rozdíl od nich jsou však tato gárážová vrata moderně zpracována, a to systémem pružin a kolejnic. Lze je mít zateplené a dvouplášťové, popřípadě osadit okénky či motorem. Výklopná vrata jsou nejčastěji využívány pro volně stojící garáže, pro řadové garáže a v neposlední řadě pro dílny, nebo kůlny stojící za domem.

Výklopná vrata jsou velice podobná sekčním vratům, lze je nazvat ekonomickým řešením výsuvných vrat a doplňky jsou téměř totožné jako u sekčních vrat. Existuje tedy základní verze v bílé barvě a tvaru křídla. Poté nastupují možnosti výběru ruzných prolisů (motivů) křídla a dále máme na výběr z několika barev a dekorů dřeva.

Nespornou výhodou výklopných vrat je variabilita možnosti nainstalování, kdy lze vrata zasadit bez problémů jak za otvor, tak do otvoru zároveň s fasádou. Tím máme větší šanci narazit na typový rozměr vrat a tím můžeme velice ušetřit. Vzhledem k tomu, že výklopná vrata mají vlastní rám, nedochází v zimních měsících ke křížení vrat pohybem stěn garáže, jak to známe u starých výklopných vrat. Další výhodou je možnost osazení výklopných vrat vchodovými dveřmi a to i v případě motoricky ovládaných vrat. Hhlavní výhodou v tomto případě je samotná cena vsazených dveří, které jsou zpravidla 3x levnější než u sekčních vrat.

* Foto hormann.cz